• TurkishEnglishGermany

HİZMETLERİMİZ

klima kumanda ayarı nasıl yapılır

Klimalarda Kumanda Ayarı

Klimalarda Kumanda Ayarı

Klimalarda Kumanda ayarları ve detaylı bilgi için müşteri hizmetlerimizden bilgi, destek ve aynı zamanda servis talebinde bulanabilirsiniz.

Klimalarda kumanda ayarı marka ve modellere göre değişiklik gösermekle beraber aynı zamanda bulunduğu coğrafi bölge, oda sıcaklığı ve cihaz kapasitesine göre değişkenlik göstermektedir.

Klima Kumandalarında Soğutma Modu Ayarı

Klima kumanlarında soğutma ayarları kablolu yada kablosuz kumandalarla birbirlerine benzemekte olup marka ve modele göre değişkenlik göstermektedir.

Klima kumandalarında soğutma ayarı yapabilmek için kumanda üzerinde bulunan “mode” düğmesine basarak modlar arasında atlama yaparak “cool” yada “kar” işareti ayarına getirilerek sabitlenmelidir.

Oda sıcaklığıda göz önüne alınarak “set” yada “up-down” düğmelerinden sıcaklık ayarını düşürüp yükseltebilirsiniz.

Soğutma modunda ısı ayarı “22-24” derecede olmalıdır.

Bu sıcaklıklar enerji sarfiyatı ve tasarrufu açısından kullanıcıya olumlu dönüş sağlayacaktır.

Klima Kumandalarında Isıtma Modu Ayarı

Klima Kumandalarında Isıtma modu ayarı heat sekmesinden yapılmakta ve elektronik termostada istenilen oda sıcaklığı emri verilebilmektedir.

Klima Kumandalarında Isıtma modu ayarı için kumanda üzerindeki “mode” düğmesine basarak kumanda ayarını ekrandan görerek “heat” yada “güneş” işareti ayarına getirerek ısıtma moduna ayarlama işlemini tamamlayabilirsiniz.

Isıtma modunda sıcaklık ayarı için soğutma modundaki adımları izleyerek önce “set” yada “up-down” tuşlarından sıcaklık ayarını sağlayabilirsiniz.

Sıcaklık ayarı sağlandıktan sonra ise cihaz kapasiteside ön plana alınarak bir sıcaklık ayarı yapılmalıdır. Sağlık bir klimada sıcaklık ayarı “25-29” arasında olmalı ve bakımlı bir klima ile işlem yapılmalıdır.